Címlap

Keresés

City-Port Címlap

Fényeslitke Község Önkormányzata "Mini bölcsőde fejlesztése Fényeslitkén" című projektje támogatói döntésben részesült. Az elnyert támogatás összege 21 020 664 Ft, amely 100%-os támogatási aránnyal az Európai Regionális Fejlesztési Alapból és hazai központi költségvetési előirányzatból vissza nem térítendő támogatás formájában került finanszírozásra. Fényeslitke Község Önkormányzata a projektet 2017. szeptember-november között sikeresen megvalósította.

 

A projekt célja a kisgyermekek nappali ellátásának biztosítása a településen, mely egy új szolgáltatási forma, egy mini bölcsőde kialakításával valósul meg a jelenlegi Ligetszépe Óvoda épületén belül. Ez idáig a település nem rendelkezett olyan intézménnyel, mely a 3 éven aluli gyermekek számára biztosítani tudná a napközbeni ellátást, a helyiek a közeli Kisvárdára hordták át gyerekeiket. Így a mini bölcsőde kialakításával nem csak egy új szolgáltatás került kialakításra a településen, hanem 3 új munkahely is létesült, továbbá 7 anya munkába állását is elősegíti. A meglévő épület kizárólag óvoda funkcióval bírt, ez került kiegészítésre egy bölcsődei szolgáltatással, attól elkülönített helyen, úgy mint udvari játszótér, belső foglalkoztató. A projekt keretében eszközbeszerzésre is sor került, mely a bölcsődei gondozáshoz kapcsolódó alapvető szakmai és játékeszközöket tartalmazza. A projekt megalapozottságát támasztják alá a szülői vélemények a munkaerő piacra történő visszatérésük érdekében.

 

„A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg.”

 

További információk:

Fényeslitke Község Önkormányzata
4621 Fényeslitke, Kossuth u. 96.
Telefon:(45) 447-011

Az ISLIPO Élelmiszerfeldolgozó és Kereskedő Kft. az Új Széchenyi Terv Gazdaságfejlesztési Operatív Programjának „Esélyegyenlőségi csoportok a gazdaságban – hátrányos helyzetű, elsősorban roma munkavállalók integrációja a munkaerőpiacon” című pályázati felhívás keretében 54.431.290 Ft Európai Uniós támogatást nyert. Az „ISLIPO Kft. esélyegyenlőségi célcsoportok integrációját elősegítő fejlesztése” című, GOP-3.5.1-12/C-2013-0067 azonosító számú projekt 112,8 millió Ft összegű költségvetéssel valósult meg. A projekt közvetlen célja társadalmi integrációt elősegítő fejlesztés magas hozzáadott értékű termék előállításával.

 

Az ISLIPO Kft. 1996-ban arra vállalkozott, hogy a dél-nyírségi, szatmári termőtáj különleges íz harmóniájú gyümölcseiből, zöldségeiből készült tartósítóipari termékeket a globális piac legigényesebb pontjaira juttatja el olyan módon, hogy a mátészalkai termelőüzemben speciális technológiával és innovatív eljárásokkal gazdagítja a termékek élvezeti értékét és funkcionalitását.

Ennek elérése érdekében az ISLIPO Kft. számos beruházást tudhat már maga mögött. A GOP-2012-3.5.1/C azonosító számú, „Esélyegyenlőségi csoportok a gazdaságban – hátrányos helyzetű, elsősorban roma munkavállalók integrációja a munkaerőpiacon” című kiírásra benyújtotta az „ISLIPO Kft. esélyegyenlőségi célcsoportok integrációját elősegítő fejlesztése” című pályázatát, mely támogatásban részesült. A projekt összköltsége 112,8 millió Ft, mely 48,25 %-os támogatási intenzitás mellett 54,43 millió Ft Európai Uniós és magyar állami támogatásból valósult meg.

A projekt során eszközbeszerzés valósult meg: egy kontinuális mártóvonal, valamint egy csomagolóvonal került beszerzésre, melyek segítségével megvalósulhat a vállalkozás által megfogalmazott rövid távú, konkrét cél is:új termékfajták gyártásának beindítása, magas hozzáadott értéktartalmú termékek előállítása csúcstechnológia alkalmazásával, mely alkalmas azok globális piacon való terjesztésére, a piac térnyerésére.

 

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg.

 

Bővebb információk:

ISLIPO Kft.

4700 Mátészalka, Ipari út 2.

Telefon: 06-44/500-571, Fax: 06-44/500-571

E-mail: islipo@islipo.hu

Internet: www.islipo.hu

Csengersima Község Önkormányzata 48 187 857 Ft támogatást nyert az Új Széchenyi Terv Környezet és Energia Operatív Program keretében, „Fotovoltaikus rendszerek kialakítása” című pályázati kiírására benyújtott KEOP-4.10.0/N/14-2014-0234 azonosító számú pályázaton. A beruházások összértéke 48 187 857 Ft, 100 %-os támogatási intenzitás mellett. A projekt 2015.08.31-el megvalósult.

A projekt megvalósulásának általános célja a környezetünket kevésbé terhelő, megújuló energia alapú energiatermelés elterjesztése, a megújuló energiaforrásokon alapuló villamos energia szerepének növelése, és ezen keresztül a széndioxid-kibocsátás csökkentése.

Az Önkormányzat kiemelt célkitűzés az energiahasznosítást területén a környezeti szempontok érvényesítése. Melynek egyik feltétele a megújuló energiaforrások nagyobb arányú felhasználása, a társadalom és a környezet harmonikus viszonyának kialakítása.

A projekt keretében Csengersima Község Önkormányzat két intézményében - polgármesteri hivatal és konyha, valamint zöldség és piaccsarnok épületében- történt meg a villamos energia fogyasztás kiváltása megújuló energiaforrás révén, fotovoltaikus rendszer kiépítésével.

A beruházás megvalósulásával az Önkormányzat célja környezetbarát megújuló energiaforrást hasznosító rendszer (napelem) használatával az önkormányzat és intézményei energiafelhasználásának kielégítése. Az önkormányzat elkötelezett ezen technológia alkalmazása iránt. A beruházás megvalósítása az Önkormányzat energiára fordítandó költségének jelentős csökkenését eredményezi.

A beruházás elvárt elsődleges eredménye az energiára fordítandó költségek csökkentése, másodlagos eredménye a közvetett kibocsátású üvegházhatású gázok csökkenése.

A FA-AKTÍV SZOCIÁLIS SZÖVETKEZET SIKERES PROJEKTET VALÓSÍTOTT MEG TÁMOP-2.4.3.D.2-13/1/2013-0708 azonosító számmal,  FA – AKTÍV TERMELŐ, KERESKEDELMI ÉS SZOCIÁLIS SZÖVETKEZET EGYEDÜLÁLLÓ FEJLESZTÉSE A SZOCIÁLIS GAZDASÁG TERÜLETÉN CÍMMEL.

 

Ibrány Város Önkormányzata "Ibrányi Tanuszodában 37 kVA teljesítményű napelemes erőmű telepítése" című projektje támogatói döntésben részesült. Az elnyert támogatás összege 20 456 100 Ft volt, amely 100%-os támogatási aránnyal az Európai Regionális Fejlesztési Alapból és hazai központi költségvetési előirányzatból vissza nem térítendő támogatás formájában került finanszírozásra. Ibrány Város Önkormányzata a projektet 2015. június-augusztus között sikeresen megvalósította.

 

A projekt célja az Ibrányi Tanuszoda villamosenergia költségeinek csökkentése volt megújuló energia felhasználásával. Az épület adottságainak megfelelően és a napelemek optimális elhelyezését figyelembe véve 37 kVA teljesítményű napelemes erőmű telepítése volt indokolt.

A fotovoltaikus rendszer főbb műszaki paraméterei: beépítésre került 148 db KIOTO SOLAR KPV 250 PE polikristályos napelem, 2 db FRONIUS Symo 15.0-3-M 15 kVA-es és 1 db FRONIUS Symo 7.0-3-M 7 kVA-es inverter.

A napelemes rendszerrel 35.700 KWh/év villamos energia termelhető meg, amely így a korábbi átlagos éves fogyasztást (138.648 KWh/év) 25,8%-kal csökkenti. Mindezek alapján az energiaköltség megtakarítás éves szinten bruttó 49,2 Ft/KWh-val számolva: 1.756.440 Ft/év.

A kiépített rendszer hatására az üvegházhatású gázok kibocsájtása jelentősen csökken (33,4 t/év), míg a megújuló energiahordozó felhasználás növekedni fog (128,52 GJ/év).

 

„A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg.”

 

További információk:

Ibrány Város Önkormányzata

Ibrány, Hősök tere 2-4, 4484

Telefon:(42) 200 022

Kisköre Város Önkormányzata „Szociális városrehabilitáció Kisköre megújításáért” című projektje 2013-ban támogatói döntésben részesült. Az Európai Unió és a Magyar Állam által 100%-ban támogatott projekt utolsó kivitelezési munkálatai is befejeződtek. A közel 316 millió Ft vissza nem térítendő támogatásból megvalósult projekt legfőbb célja a hátrányos helyzetű városrészek lakosságának nagyobb mértékű integrálása Kisköre társadalmi-gazdasági folyamataiba.

 

Kisköre Város Önkormányzata újabb sikeres pályázatot valósított meg 2013 októbere és 2015. június között. A „Szociális városrehabilitáció Kisköre megújításáért” című projekt záró rendezvényén Magyar Csilla polgármester asszony elmondta, hogy a tavaly már átadott, az egyházzal közösen megújított templom után elkészült a könyvtár rehabilitációja is. A beruházás során megújult továbbá a temploma kertje, egy járdaszakasz felújításra is sor kerül, valamint egy ez idáig kihasználatlan épületből szociális bérlakásokat és polgárőr irodát alakítanak ki. – Kinyílt a tér, fiatalosabb, gyermekközpontúbb lett az intézmény, új színekkel, interaktív lehetőségekkel lett gazdagabb – mondta Magyar Csilla.

 

Az ünnepélyes rendezvényen tiszteletét tette és beszédet mondott Szabó Zsolt, a térség országgyűlési képviselője, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkára is, aki szerint is a fejlődés szembetűnő. – Kisköre fejlődik, az itt élő dolgos emberek építenek, szeretnék rendben tartani a városukat, és erre minden esélyük meg is van - jelentette ki Szabó Zsolt.

 

„A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg.”

 

További információk:

Kisköre Város Önkormányzata

3384 Kisköre, Széchenyi u. 24.

Tel.: 06/35/358-311

www.kiskore.hu

A World-Transit Kft. az Új Széchenyi Terv Észak-Alföldi Operatív Program Üzleti célú szálláshelyek fejlesztése címmel kiírt pályázati konstrukció keretében 421.211.681.- Ft uniós támogatást nyert, 60%-os támogatási aránnyal a mándoki Forgách-kastély felújítására.

 

A projektgazda World-Transit Kft. nagy álma válit valóra azáltal, hogy az évek óta használaton kívül álló,  rossz állapotba lévő mándoki kastély műemléképületét felújítja, fejleszti, és tartalmas funkcióval látja el. A beruházás során egy impozáns, a térségi szálláshely-kínálatában egyedülálló szálláshely került kialakításra a Forgách-kastély épületében, mely elsősorban a hivatásturizmus, illetve az üzleti szféra igényeinek minél szélesebb körű és teljesebb kielégítését teszi lehetővé.

A kialakított szálláshely elsődleges célcsoportja az üzleti szféra – az ide érkező üzletemberek és a térség vállalkozói –, ám e mellett szeretettel várják majd az ide érkező belföldi és külföldi turistákat, a kikapcsolásra, pihenésre vágyókat, továbbá a családokat is.

A beruházás során a Kastélyszállóban 10 szoba, összesen 20 férőhellyel és 5 új szolgáltatási elem került kialakításra, melyek a következők:

  • szálláshely-szolgáltatás
  • vendéglátás
  • wellness szolgáltatás
  • kerékpárkölcsönzés
  • rendezvényszervezés

A projekt által generált új munkahelyek száma 13 fő – ebből 5 fő női munkavállaló –, mely nagyban hozzájárul a térség munkanélküliségének csökkentéséhez.

 

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg.

 

További információk:

World-Transit Kft.

www.transitgroup.eu

www.forgachkastely.hu

Több mint 135 millió forint uniós támogatást nyert el Gávavencsellő Nagyközség Önkormányzata - konzorciumi partnereivel közösen- a „Komplex telep-program” pályázati kiíráson az Új Széchenyi Terv keretében. A program átfogó célja a mélyszegénységben élő, hátrányos helyzetű, alacsony iskolai végzettségű, szociális és anyagi gondokkal küzdő lakosok felzárkózásának segítése. A célcsoport település életébe történő integrálásának eszközei: szemléletformálás; komplex, egymásra épülő szolgáltatásfejlesztési elemek alkalmazása; a helyi közösség aktív részvétele.

 

Az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával megvalósuló TÁMOP-5.3.6-11/1-2012-0034 számú „Komplex telep-program”, a település két egymástól elkülönülő szegregátumában élő, hátrányos helyzetű, alacsony iskolai végzettségű, szociális és anyagi problémákkal küzdő lakosság fejlesztésére irányult. A megvalósításban konzorciumi partnerként részt vett a Türr István Képző és Kutató Intézet, a Gávavencsellői Görög Katolikus Egyházközség, a Rakovszky Sámuel Általános Iskoláért Alapítvány, valamint a Szociális Szolgáltató Központ. A projekt megvalósítás során együttműködő partner volt az Országos Roma Önkormányzat.

A 33 hónapos program eredményeként a szegregátumok területén kialakításra került 2 db Csillagpont- szolgáltatóház és 1 db Csillagközpont, ahol settlement típusú szociális munkával segítik a célcsoportot. A projekt –amelybe 91 főt vontak be- a szemléletformálást helyezte előtérbe. A komplex fejlesztési program a családokra koncentrálva érte el tervezett célját. A program egyik elemeként az alábbi képzésekre került sor: Mezőgazdasági gazdaasszony: 13 fő; Kerti munkás: 13 fő; Betanított kőműves és festő 26 fő; Építészeti képzések (Gipszkarton szerelő) 13 fő. A szakmai képzések mellett foglalkoztathatóságot javító, a munkaerő-piaci integrációt segítő tréningek nyújtottak kitörési lehetőséget a célcsoport számára jelenlegi helyzetükből.

 

A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg.

 

További információk:

Gávavencsellő Nagyközség Önkormányzata

Tel: 06/42/206-001, 06/42/572-500

www.gavavencsello.hu

Az élelmiszeripari gépek, gépegységek gyártására, értékesítésére, valamint bércsomagolásra szakosodott, az iparágban jelentős szerepet betöltő, CHRIS TEAM CO Kft. 2013-ban támogatásban részesült a GOP-2012-2.1.1/B azonosító számú pályázati kiírásra benyújtott „CHRIS TEAM CO Kft. technológiai fejlesztése” című projekt során. A beruházás összértéke 40.510.000 Ft, mely 40 %-os támogatási intenzitás mellett 16.204.000 Ft európai uniós és magyar állami támogatásból valósult meg.

 

A CHRIS TEAM CO Gyártó, Karbantartó és Szolgáltató Kft. 1999-ben kezdte meg működését. A kezdetekben szinte kizárólag gépek, gépegységek gyártásával, értékesítésével foglalkozó cég mára kiegészítette szolgáltatási listáját, és 2009-ben új profillal bővítette a cég tevékenységét. Az új szolgáltatás, a bércsomagolás a több lábon állást biztosítja. A bővülő vevői igényeknek eleget téve az elmúlt években a vállalat megvásárolta jelenlegi telephelyét, melyen a „Telephelyfejlesztés” című pályázati kiírásra benyújtott és támogatásra ítélt projekt során új Technológiai teret létesített. Jelen projekt közvetlen célja volt a csomagolási tevékenységhez szükséges válogató rendszer beszerzése és IT fejlesztés, melyek hozzájárulnak a vállalat jól prosperáló működéséhez.

A beruházás során egy, a megnövekedett piaci igényeket kielégítő diametrikus válogató berendezés került beszerzésre, mely a korábbi kézi válogatást volt hivatott leváltani. Az IT fejlesztés keretében egy DELL szerver és a NAVISION integrált vállalatirányítási rendszer került beszerzésre, melyek segítik a cég mindennapi hatékony működését.

 

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg.

 

További információk:

CHRIS TEAM CO KFT.

4700 Mátészalka, Ipari u. 2.

www.christeamco.hu